Powierzchnie biurowe Katowice

NIERUCHOMOŚCI

Powierzchnie biurowe Katowice - dlaczego warto?

Powrót pracowników ze zdalnego wykonywania swoich obowiązków pomału następuje. Właśnie dlatego pracodawcy rozważają różne opcje związane z miejscem pracy dedykowanym dla swoich pracowników. Wszystko po to, by móc w pełni wykorzystać ich potencjał. Rozwiązaniem mogą okazać się zarówno tradycyjne jak i elastyczne powierzchnie biurowe. Katowice absolutnie nie są w tym wypadku wyjątkiem - w końcu w całej Polsce pomału wracamy do pracy stacjonarnej. W jaki sposób zachęcić pracowników do powrotu do biura? Z pewnością poprzez stworzenie przyjaznej przestrzeni, która będzie na nich pozytywnie wpływać, i sprzyjać efektywnemu wykonywaniu obowiązków. Kluczowym elementem doboru przestrzeni, jest jej ergonomia i dostosowanie do modelu pracy w jakim dana firma funkcjonuje – czy to gabinety czy open space, czy zapewnienie odpowiedniej ilości salek konferencyjnych, meetting roomów, pokojów pracy cichej, czy strefy chill.

Wynajem powierzchni biurowej - Katowice doskonałą lokalizacją

Firmy wybierając dane miasto na swoją lokalizację – czy to dla biura głównego czy jego filii biorą pod uwagę wiele elementów. Sprzyjająca współpraca z przedstawicielami organizacji miejskich i biznesowych, odpowiednie zaplecze pracownicze (tu ważnym elementem jest ilość uczelni wyższych zapewniająca pracowników o pożądanym profilu, wykształceniu), czy sama lokalizacja i infrastruktura regionu to elementy wpływające na wynajem powierzchni biurowej. Katowice i cała aglomeracja Górnego Śląska bez wątpienia posiadają odpowiedni klimat do prowadzenia dużych inwestycji. Cały region niejako wyrósł na górnictwie oraz wydobycia węgla, natomiast w dzisiejszych czasach nadal wiele firm z przemysłowych lokuje swoje oddziały. Znajdziemy tutaj znacznie więcej prężnie rozwijających się branż z zakresu automotive czy logistyki, nie zapominając o sektorze nowych technologiach i nowoczesnych usług dla bisnesu. Mowa tutaj zarówno o działalności małych oraz średnich przedsiębiorstw, jak również globalnych korporacji mających swoje filie właśnie w stolicy województwa śląskiego. Warto również wspomnieć o odpowiedniej komunikacji z pozostałą częścią Polski. Dzięki sieci dróg ekspresowych oraz autostrad przecinający praktycznie cały kraj, z Katowic w zaledwie kilka godzin możemy dojechać zarówno do Warszawy, Poznania czy nawet Gdańska. Trzeba pamiętać także o bliskości granicy z Czechami, co zachęca naszych południowych sąsiadów do prowadzenia interesów właśnie na Górnym Śląsku

Powierzchnie biurowe do wynajęcia Katowice - najlepsze miejsce w mieście

Wybieramy również najlepsze lokalizacje, jeżeli chodzi o same powierzchnie biurowe do wynajęcia. Katowice posiadają szeroki wachlarz dostępnych powierzchni, zarówno w doskonale zlokalizowanych biurowcach klasy A, jak w małych odrestaurowanych kamienicach, o typowo śląskim charakterze. Odpowiednia lokalizacja ma korzyści zarówno dla pracowników, którzy coraz częściej oczekują szerokiego wachlarza udogodnień, wychodzących także w najbliższe otoczenie biurowca. Bliskość kawiarni oraz restauracji, sklepów, parku czy chociaż strefy zielonej w okolicy daje możliwość przyjemne spędzenia przerwy na lunch, a jednocześnie opcję na spotkanie w charakterze biznesowym.
biura do wynajęcia Katowice